LibreTranslate 1.3.9 - en to kab translation catalogue (159 entries)

en: Invalid JSON format
kab: Amasal JSON d arameɣtu

en: Auto Detect
kab: Tifin tawurmant

en: Unauthorized
kab: Ur yettusireg ara

en: Too many request limits violations
kab: Aṭas n uɛeddi deg tilas n ussuter

en: Invalid API key
kab: Tasarut API d tarameɣtut

en: Please contact the server operator to get an API key
kab: Ttxil-k·m, nermes amahal n uqeddac i wawway n tsarut API

en: Visit %(url)s to get an API key
kab: Rzu ɣer %(url)s i wawway n tsarut API

en: Slowdown:
kab: Taẓayt:

en: Invalid request: missing %(name)s parameter
kab: Assuter arameɣtu: ixuṣṣ uɣewwar %(name)s

en: Invalid request: request (%(size)s) exceeds text limit (%(limit)s)
kab: Assuter d arameɣtu: assuter(%(size)s) iɛedda tilas n uḍris (%(limit)s)

en: %(lang)s is not supported
kab: %(lang)s ur yettusefrak ara

en: %(format)s format is not supported
kab: Amasal %(format)s ur yettusefrak ara

en: %(tname)s (%(tcode)s) is not available as a target language from %(sname)s (%(scode)s)
kab: %(tname)s (%(tcode)s) ur yelli ara am tutlayt tasaḍast n %(sname)s (%(scode)s)

en: Cannot translate text: %(text)s
kab: Ur yizmir asuqel n uḍṛis: %(text)s

en: Files translation are disabled on this server.
kab: Asuqqel n yifuyla yensa ɣef uqeddac-a.

en: Invalid request: empty file
kab: Assuter arameɣtu: afaylu d ilem

en: Invalid request: file format not supported
kab: Assuter d arameɣtu: amasal n ufaylu ur yettusefrak ara

en: Invalid filename
kab: Isem n ufaylu d armeɣtu

en: Suggestions are disabled on this server.
kab: Isumar nsan ɣef uqeddac-a.

en: English
kab: Taglizit

en: Albanian
kab: Talbanit

en: Arabic
kab: Taɛrabt

en: Azerbaijani
kab: Tazerbiǧanit

en: Basque
kab: Tabaskit

en: Bengali
kab: Tabengalit

en: Bulgarian
kab: Tabulgarit

en: Catalan
kab: Takaṭalant

en: Chinese
kab: Tacinwatt

en: Chinese (traditional)
kab: Tacinwat (tamansayt)

en: Czech
kab: Tačikit

en: Danish
kab: Tadanit

en: Dutch
kab: Tahulandit

en: Esperanto
kab: Taspirantit

en: Estonian
kab: Tasṭunit

en: Finnish
kab: Tafinit

en: French
kab: Tafṛansist

en: Galician
kab: Tagalisyant

en: German
kab: Talmanit

en: Greek
kab: Tagrigit

en: Hebrew
kab: Taɛebranit

en: Hindi
kab: Tahendit

en: Hungarian
kab: Tahungaṛit

en: Indonesian
kab: Tandunizit

en: Irish
kab: Tirlandit

en: Italian
kab: Taṭelyanit

en: Japanese
kab: Tajapunit

en: Korean
kab: Takurit

en: Latvian
kab: Talitunit

en: Lithuanian
kab: Talitwanit

en: Malay
kab: Tamalayt

en: Norwegian
kab: Tanurvijit

en: Persian
kab: Tafarsit

en: Polish
kab: Tapulunit

en: Portuguese
kab: Tapurtugit

en: Romanian
kab: Tarumanit

en: Russian
kab: Tarusit

en: Slovak
kab: Tasluvakt

en: Slovenian
kab: Tasluvinit

en: Spanish
kab: Taspenyulit

en: Swedish
kab: Taswidit

en: Tagalog
kab: Tatagalugt

en: Thai
kab: Taṭaylandit

en: Turkish
kab: Taṭurkit

en: Ukranian
kab: Takrinit

en: Urdu
kab: Turdut

en: Serbian
kab: Tasiṛbit

en: Ukrainian
kab: Tukranit

en: Vietnamese
kab: Tavyiṭnamit

en: Retrieve list of supported languages
kab: Tabdart n tutlayin yettwasefraken

en: List of languages
kab: Tabdart n tutlayin

en: translate
kab: suqel

en: Translate text from a language to another
kab: Asuqqel n uḍris seg tutlayt ɣer tayeḍ

en: Translated text
kab: Aḍris yettwasuqqlen

en: Invalid request
kab: Assuter arameɣtu

en: Translation error
kab: Tuccḍa deg tsuqilt

en: Slow down
kab: S ttawil

en: Banned
kab: Yettwagdel

en: Hello world!
kab: Azul !

en: Text(s) to translate
kab: Aḍris(iḍrisen) ara yettwasuqqlen

en: Source language code
kab: Tangalt n tutlayt taɣbalut

en: Target language code
kab: Tangalt n tutlayt tasaḍast

en: text
kab: aḍṛis

en: Format of source text:
     * `text` - Plain text
     * `html` - HTML markup
kab: Amasal n uḍris aɣbalu:
     * `text` - Aḍris aččaran
     * `html` - Taṛekkazt HTML

en: API key
kab: Tasarutt API

en: Translate file from a language to another
kab: Asuqqel n ufaylu seg tutlayt ɣer tayeḍ

en: Translated file
kab: Afaylu yettwasuqqlen

en: File to translate
kab: Afaylu ara yettwasuqqlen

en: Detect the language of a single text
kab: Tifin n tutlayt n kra n uḍris

en: Detections
kab: Tifin

en: Detection error
kab: Tuccḍa deg tifin

en: Text to detect
kab: Aḍris ara yettwafen

en: Retrieve frontend specific settings
kab: Err-d iɣewwaren imaẓlayen n ugrudem

en: frontend settings
kab: iɣewwaren n ugrudem

en: frontend
kab: agrudem

en: Submit a suggestion to improve a translation
kab: Azen asumer i usnerni n tsuqqilt

en: Success
kab: Awwaḍ

en: Not authorized
kab: Ur yettusireg ara

en: Original text
kab: Aḍris aɣbalu

en: Suggested translation
kab: Tasuqqilt i d-yettwasumren

en: Language of original text
kab: Tutlayt n uḍris aɣbalu

en: Language of suggested translation
kab: Tutlayt n tsuqqilt i d-yettwasumren

en: feedback
kab: tamawt

en: Language code
kab: Tangalt n tutlayt

en: Human-readable language name (in English)
kab: Isem n tutlayt igezzu umdan (s teglizit)

en: Supported target language codes
kab: Tingalin n tutlayin tisaḍasin i yettwasefraken

en: Translated text(s)
kab: Aḍris(iḍrisen) yettwasuqqlen

en: Error message
kab: Izen n tuccḍa

en: Reason for slow down
kab: Ssebba n taẓayt

en: Translated file url
kab: URL n ufaylu i yettwasuqqlen

en: Confidence value
kab: Azal n teflest

en: Character input limit for this language (-1 indicates no limit)
kab: Talast n unekcum n yisekkilen i tutlayt-a (-1 ur d-iskan kra n talast)

en: Frontend translation timeout
kab: Akud n tsuqqilt ɣef ugrudem

en: Whether the API key database is enabled.
kab: Yeskan ma yella taffa n yisefka n tsura API termed.

en: Whether an API key is required.
kab: Yeskan-d ma tettwasra tasarut n API.

en: Whether submitting suggestions is enabled.
kab: Yeskan ma yella tuzna n yisumar termed.

en: Supported files format
kab: Imasalen n yifuyla i yettwasefraken

en: Whether submission was successful
kab: Ma yella tuzna tɛedda

en: Copy text
kab: Nɣel aḍris

en: Cannot load %(url)s
kab: D awezɣi asali n %(url)s

en: Unknown error
kab: Tuccḍa d tarussint

en: Copied
kab: Yettwanɣel

en: Thanks for your correction. Note the suggestion will not take effect right away.
kab: Tanemmirt ɣef useɣti. Ẓer belli asumer ur iteṭṭef ara imir kan.

en: No languages available. Did you install the models correctly?
kab: Ulac tutlayin i yellan. Tesbeddeḍ tineɣrufin akken iwata?

en: Type in your API Key. If you need an API key, %(instructions)s
kab: Sekcem tasarut-ik•im API. Ma yella tesriḍ tasarut API, %(instructions)s

en: press the "Get API Key" link.
kab: sit ɣef useɣwen "Awi tasarut API".

en: contact the server operator.
kab: nermes amahal n uqeddac.

en: Free and Open Source Machine Translation API
kab: API n tsuqqilt tawurmant tilellit, n uɣbalu yeldin

en: Free and Open Source Machine Translation API. Self-hosted, offline capable and easy to setup. Run your own API server in just a few minutes.
kab: API n tsuqqilt tawurmant tilellit, n uɣbalu yeldin. Yezdeɣ i yiman-is, s war tuqqna, fessus i usebded. Senker aqeddac-ik·im API deg kra n tesdatin.

en: translation
kab: tasuqqilt

en: API Docs
kab: Tasemlit API

en: Get API Key
kab: Awi tasarut API

en: Set API Key
kab: Sbadu tasarut API

en: Change language
kab: Beddel tutlayt

en: Edit
kab: Ẓreg

en: Toggle dark/light mode
kab: Uɣal ɣer uskar aberkan neɣ aceɛlal

en: Dismiss
kab: Zgel

en: Translation API
kab: API n usuqqel

en: Translate Text
kab: Suqqel aḍris

en: Translate Files
kab: Suqqel ifuyla

en: Translate from
kab: Suqqel seg

en: Swap source and target languages
kab: Semmeskel aɣbalu d tutlayt tasaḍast

en: Translate into
kab: Suqqel ɣer

en: Text to translate
kab: Aḍris ara yettwasuqqlen

en: Delete text
kab: Kkes aḍris

en: Suggest translation
kab: Sumer tasuqqilt

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Send
kab: Azen

en: Supported file formats:
kab: Imasalen n ufaylu i yettwasefraken:

en: File
kab: Afaylu

en: Remove file
kab: Kkes afaylu

en: Translate
kab: Suqqel

en: Download
kab: Sader

en: Request
kab: Assuter

en: Response
kab: Tiririt

en: Open Source Machine Translation API
kab: API n usuqqel awurman n uɣbalu yeldin

en: Self-Hosted. Offline Capable. Easy to Setup.
kab: Yettwasezdeɣ i yiman-is. Iteddu s war tuqqna. Fessus i usesteb.

en: License:
kab: Turagt:

en: Made with %(heart)s by %(contributors)s and powered by %(engine)s
kab: Yettufeṣṣel s %(heart)s sɣur %(contributors)s, yella-d s lmendad n %(engine)s

en: %(libretranslate)s Contributors
kab: Imttekkiyen n %(libretranslate)s
