LibreTranslate 1.3.9 - en to he translation catalogue (160 entries)

en: Invalid JSON format
he: תבנית ה־JSON שגויה

en: Auto Detect
he: זיהוי אוטומטי

en: Unauthorized
he: לא מורשה

en: Too many request limits violations
he: יותר מדי הפרות מגבלות בקשות

en: Invalid API key
he: מפתח API שגוי

en: Please contact the server operator to get an API key
he: נא ליצור קשר עם מפעילי השרת כדי לקבל מפתח API

en: Visit %(url)s to get an API key
he: נא לגשת אל %(url)s כדי להשיג מפתח API

en: Slowdown:
he: האטה:

en: Invalid request: missing %(name)s parameter
he: בקשה שגויה: המשתנה %(name)s חסר

en: Invalid request: %(name)s parameter is not a number
he: בקשה שגויה: המשתנה %(name)s הוא לא מספר

en: Invalid request: %(name)s parameter must be <= %(value)s
he: בקשה שגויה:המשתנה %(name)s חייב להיות קטן או שווה ל־%(value)s

en: Invalid request: request (%(size)s) exceeds text limit (%(limit)s)
he: בקשה שגויה: גודל הבקשה (%(size)s) חורג ממגבלת הטקסט (%(limit)s)

en: %(lang)s is not supported
he: %(lang)s לא נתמכת

en: %(format)s format is not supported
he: התבנית %(format)s לא נתמכת

en: %(tname)s (%(tcode)s) is not available as a target language from %(sname)s (%(scode)s)
he: (%(tname)s) (%(tcode)s)לא זמינה כשפת מטרה מהשפה %(sname)s (%(scode)s)

en: Cannot translate text: %(text)s
he: לא ניתן לתרגם טקסט: %(text)s

en: Files translation are disabled on this server.
he: תרגום קבצים מוגבל בשרת זה.

en: Invalid request: empty file
he: בקשה שגויה: קובץ ריק

en: Invalid request: file format not supported
he: בקשה שגויה: תסדיר קובץ לא נתמך

en: Invalid filename
he: שם הקובץ שגוי

en: Suggestions are disabled on this server.
he: הצעות מושבתות בשרת זה.

en: English
he: אנגלית

en: Albanian
he: אלבנית

en: Arabic
he: ערבית

en: Azerbaijani
he: אזרית

en: Basque
he: בסקית

en: Bengali
he: בנגלית

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Catalan
he: קטאלונית

en: Chinese
he: סינית

en: Chinese (traditional)
he: סינית מסורתית

en: Czech
he: צ׳כית

en: Danish
he: דנית

en: Dutch
he: הולנדית

en: Esperanto
he: אספרנטו

en: Estonian
he: אסטונית

en: Finnish
he: פינית

en: French
he: צרפתית

en: Galician
he: גליסית

en: German
he: גרמנית

en: Greek
he: יוונית

en: Hebrew
he: עברית

en: Hindi
he: הינדי

en: Hungarian
he: הונגרית

en: Indonesian
he: אינדונזית

en: Irish
he: אירית

en: Italian
he: איטלקית

en: Japanese
he: יפנית

en: Korean
he: קוריאנית

en: Latvian
he: לטבית

en: Lithuanian
he: ליטאית

en: Malay
he: מלאית

en: Norwegian
he: נורבגית

en: Persian
he: פרסית

en: Polish
he: פולנית

en: Portuguese
he: פורטוגלית

en: Romanian
he: רומנית

en: Russian
he: רוסית

en: Slovak
he: סלובקית

en: Slovenian
he: סלובנית

en: Spanish
he: ספרדית

en: Swedish
he: שוודית

en: Tagalog
he: טאגאלוג

en: Thai
he: תאית

en: Turkish
he: טורקית

en: Ukranian
he: אוקראה

en: Urdu
he: אורדו

en: Serbian
he: סרבית

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Vietnamese
he: וייטנאמית

en: Retrieve list of supported languages
he: משיכת רשימת השפות הנתמכות

en: List of languages
he: רשימת השפות

en: translate
he: תרגום

en: Translate text from a language to another
he: תרגום טקסט משפה אחת לאחרת

en: Translated text
he: הטקסט המתורגם

en: Invalid request
he: בקשה שגויה

en: Translation error
he: שגיאת תרגום

en: Slow down
he: האטה

en: Banned
he: חסום

en: Hello world!
he: שלום עולם!

en: Text(s) to translate
he: טקסט(ים) לתרגום

en: Source language code
he: קוד שפת המקור

en: Target language code
he: קוד שפת היעד

en: text
he: טקסט

en: Format of source text:
     * `text` - Plain text
     * `html` - HTML markup
he: תבנית טקסט מקור:
    „טקסט” - טקסט רגיל
    „html” - קוד HTML

en: Preferred number of alternative translations
he: מספר מועדף של תרגומים חלופיים

en: API key
he: מפתח API

en: Translate file from a language to another
he: תרגום קובץ משפה אחת לאחרת

en: Translated file
he: הקובץ המתורגם

en: File to translate
he: קובץ לתרגום

en: Detect the language of a single text
he: זיהוי השפה של טקסט בודד

en: Detections
he: זיהויים

en: Detection error
he: שגיאת זיהוי

en: Text to detect
he: טקסט לזיהוי

en: Retrieve frontend specific settings
he: משיכת הגדרות נקודתיות למנשק משתמש

en: frontend settings
he: הגדרות מנשק משתמש

en: frontend
he: מנשק משתמש

en: Submit a suggestion to improve a translation
he: הגשת הצעה לשיפור תרגום

en: Success
he: הצליח

en: Not authorized
he: לא מורשה

en: Original text
he: טקסט מקורי

en: Suggested translation
he: תרגום מוצע

en: Language of original text
he: שפת הטקסט המקורי

en: Language of suggested translation
he: שפת התרגום המוצע

en: feedback
he: משוב

en: Language code
he: קוד שפה

en: Human-readable language name (in English)
he: שם שפה לקריאה אנושית (באנגלית)

en: Supported target language codes
he: קוד שפת היעד

en: Translated text(s)
he: תרגום טקסט(s)

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Reason for slow down
he: סיבה להאט

en: Translated file url
he: קובץ url

en: Confidence value
he: ערך אמון

en: Character input limit for this language (-1 indicates no limit)
he: הגבלת קלט תווים לשפה זו (-1 לא מצביעה על גבול)

en: Frontend translation timeout
he: זמן תרגום מיידי

en: Whether the API key database is enabled.
he: בין אם מסד הנתונים מפתח API מופעל.

en: Whether an API key is required.
he: בין אם נדרש מפתח API.

en: Whether submitting suggestions is enabled.
he: בין אם ניתן להגיש הצעות.

en: Supported files format
he: פורמט קבצים נתמך

en: Whether submission was successful
he: אם ההגשה הייתה מוצלחת

en: Copy text
he: העתק טקסט

en: Cannot load %(url)s
he: לא ניתן לטעון את %(url)s

en: Unknown error
he: טעות לא ידועה

en: Copied
he: שוטרים

en: Thanks for your correction. Note the suggestion will not take effect right away.
he: תודה על התיקון שלך. שימו לב שההצעה לא תיכנס לתוקף מיד.

en: No languages available. Did you install the models correctly?
he: אין שפות זמינות. האם התקנת נכון את המודלים?

en: Type in your API Key. If you need an API key, %(instructions)s
he: הזמן את מפתח ה-API שלך. אם אתה זקוק למפתח API, %(instructions)s

en: press the "Get API Key" link.
he: לחצו על הקישור "Get API Key".

en: contact the server operator.
he: צור קשר עם מפעיל השרת.

en: Free and Open Source Machine Translation API
he: Free and Open Source Machine

en: Free and Open Source Machine Translation API. Self-hosted, offline capable and easy to setup. Run your own API server in just a few minutes.
he: Free and Open Source Machine Translation API עוין עצמי, לא מקוון מסוגל וקל להגדרה. הפעילו את שרת ה- API שלכם תוך מספר דקות בלבד.

en: translation
he: תרגום התרגום

en: Get API Key
he: קבלת מפתח API

en: Set API Key
he: הגדר מפתח API

en: Change language
he: שינוי השפה

en: Edit
he: Editעריכה

en: Toggle dark/light mode
he: מצב כהה/אור

en: Dismiss
he: משמעת

en: Translation API
he: תרגום API

en: Translate Text
he: תרגום טקסט

en: Translate Files
he: תרגום קבצים

en: Translate from
he: תרגום

en: Swap source and target languages
he: מקור ושפת היעד

en: Translate into
he: לתרגם

en: Text to translate
he: טקסט לתרגם

en: Delete text
he: למחוק טקסט

en: Suggest translation
he: הצעות תרגום

en: Cancel
he: ביטול

en: Send
he: שלח

en: Supported file formats:
he: פורמטי קבצים תומכים:

en: Remove file
he: הסרת קובץ

en: Translate
he: תרגום

en: Download
he: הורד Download

en: Request
he: בקשה

en: Response
he: תגובה

en: Open Source Machine Translation API
he: קוד פתוח תרגום API

en: Self-Hosted. Offline Capable. Easy to Setup.
he: מוגן. Offline Capable קל להגדרה.

en: License:
he: רישיון:

en: Made with %(heart)s by %(contributors)s and powered by %(engine)s
he: מיוצר עם %(heart)s על ידי %(contributors)s ומופעל על ידי %(engine)s

en: %(libretranslate)s Contributors
he: תורמי %(libretranslate)s
