LibreTranslate 1.3.12 - en to ca translation catalogue (161 entries)

en: Invalid JSON format
ca: Format JSON invàlid

en: Auto Detect
ca: Detecció automàtica

en: Unauthorized
ca: No autoritzat

en: Too many request limits violations
ca: Massa violacions de límits de la sol·licitud

en: Invalid API key
ca: Clau API invàlida

en: Please contact the server operator to get an API key
ca: Si us plau, contacta amb l'administrador del servidor per demanar una clau API

en: Visit %(url)s to get an API key
ca: Visita %(url)s per demanar una clau API

en: Slowdown:
ca: Alenteix:

en: Invalid request: missing %(name)s parameter
ca: Sol·licitud no vàlida: falta el paràmetre %(name)s

en: Invalid request: %(name)s parameter is not a number
ca: Petició no vàlida: %(name)s el paràmetre no és un número

en: Invalid request: %(name)s parameter must be <= %(value)s
ca: Petició no vàlida: %(name)s el paràmetre ha de ser &lt;= %(value)s

en: Invalid request: request (%(size)s) exceeds text limit (%(limit)s)
ca: Sol·licitud no vàlida: la sol·licitud (%(size)s) supera el límit de text (%(limit)s)

en: %(lang)s is not supported
ca: El %(lang)s no és compatible

en: %(format)s format is not supported
ca: El format %(format)s no està implementat

en: %(tname)s (%(tcode)s) is not available as a target language from %(sname)s (%(scode)s)
ca: %(tname)s (%(tcode)s) no està disponible com a llengua de destí des de %(sname)s (%(scode)s)

en: Cannot translate text: %(text)s
ca: No es pot traduir el text: %(text)s

en: Files translation are disabled on this server.
ca: La traducció de fitxers està deshabilitada en aquest servidor.

en: Invalid request: empty file
ca: Sol·licitud no vàlida: fitxer buit

en: Invalid request: file format not supported
ca: Sol·licitud no vàlida: el format del fitxer no està implementat

en: Invalid filename
ca: Nom de fitxer no vàlid

en: Suggestions are disabled on this server.
ca: Els suggeriments estan deshabilitats en aquest servidor.

en: English
ca: anglès

en: Albanian
ca: Albanès

en: Arabic
ca: àrab

en: Azerbaijani
ca: àzeri

en: Basque
ca: Basc

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Catalan
ca: Català

en: Chinese
ca: xinès

en: Chinese (traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Czech
ca: txec

en: Danish
ca: danès

en: Dutch
ca: holandès

en: Esperanto
ca: esperanto

en: Estonian
ca: Estonià

en: Finnish
ca: finès

en: French
ca: francès

en: Galician
ca: Gallec

en: German
ca: alemany

en: Greek
ca: grec

en: Hebrew
ca: hebreu

en: Hindi
ca: hindi

en: Hungarian
ca: hongarès

en: Indonesian
ca: indonesi

en: Irish
ca: irlandès

en: Italian
ca: italià

en: Japanese
ca: japonès

en: Korean
ca: coreà

en: Latvian
ca: Letó

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Malay
ca: Malai

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Persian
ca: persa

en: Polish
ca: polonès

en: Portuguese
ca: portuguès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: rus

en: Slovak
ca: eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Spanish
ca: castellà

en: Swedish
ca: suec

en: Tagalog
ca: Tagàlog

en: Thai
ca: Tai

en: Turkish
ca: turc

en: Ukranian
ca: ucraïnès

en: Urdu
ca: Urdú

en: Serbian
ca: Serbi

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Retrieve list of supported languages
ca: Recupera la llista d'idiomes compatibles

en: List of languages
ca: Llista d'idiomes

en: translate
ca: traduir

en: Translate text from a language to another
ca: Traduir text d'un idioma a un altre

en: Translated text
ca: Text traduït

en: Invalid request
ca: Petició no vàlida

en: Translation error
ca: S'ha produït un error de traducció

en: Slow down
ca: Redueix

en: Banned
ca: Prohibit

en: Hello world!
ca: Hola món!

en: Text(s) to translate
ca: Text(s) a traduir

en: Source language code
ca: Codi de l'idioma font

en: Target language code
ca: Codi de l'idioma objectiu

en: Format of source text:
     * `text` - Plain text
     * `html` - HTML markup
ca: Format del text del codi font:
    *  handheldtext text text text_ text pla
    * htmlhtmlhtmlhtml - marca HTML

en: Preferred number of alternative translations
ca: Nombre preferit de traduccions alternatives

en: API key
ca: Clau API

en: Translate file from a language to another
ca: Tradueix el fitxer des d' un idioma a un altre

en: Translated file
ca: Fitxer traduït

en: File to translate
ca: Fitxer a traduir

en: Detect the language of a single text
ca: Detecta l' idioma d' un únic text

en: Detections
ca: Detecciós

en: Detection error
ca: Error de detecció

en: Text to detect
ca: Text a detectar

en: Retrieve frontend specific settings
ca: Recupera els arranjaments específics del frontal

en: frontend settings
ca: configuració del frontal

en: frontend
ca: frontal

en: Submit a suggestion to improve a translation
ca: Envia un suggeriment per millorar una traducció

en: Success
ca: Èxit

en: Not authorized
ca: No autoritzat

en: Original text
ca: Text original

en: Suggested translation
ca: Traducció suggerida

en: Language of original text
ca: Idioma del text original

en: Language of suggested translation
ca: Idioma de traducció suggerida

en: feedback
ca: reacció

en: Language code
ca: Codi d' idioma

en: Human-readable language name (in English)
ca: Nom de l' idioma llegible (en anglès)

en: Supported target language codes
ca: Codis d' idioma de destí acceptats

en: Translated text(s)
ca: Text traduït(s)

en: Error message
ca: Missatge d' error

en: Reason for slow down
ca: Motiu per alentir- se

en: Translated file url
ca: URL de fitxer traduït

en: Confidence value
ca: Valor de confiança

en: Character input limit for this language (-1 indicates no limit)
ca: Límit d' entrada de caràcters per a aquest idioma (- 1 indica que no hi ha límit)

en: Frontend translation timeout
ca: Expiració de la traducció del Frontal

en: Whether the API key database is enabled.
ca: Si la base de dades de claus de l' API està habilitada.

en: Whether an API key is required.
ca: Si es requereix una clau API.

en: Whether submitting suggestions is enabled.
ca: Si s' han d' habilitar els suggeriments d' enviament.

en: Supported files format
ca: Format de fitxers acceptats

en: Whether submission was successful
ca: Si la submissió ha estat correcta

en: Copy text
ca: Copia text

en: Cannot load %(url)s
ca: No s' ha pogut carregar %(url)s

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Copied
ca: S' ha copiat

en: Thanks for your correction. Note the suggestion will not take effect right away.
ca: Gràcies per la teva correcció. Noteu que el suggeriment no tindrà efecte immediatament.

en: No languages available. Did you install the models correctly?
ca: No hi ha idiomes disponibles. Has instal·lat correctament els models?

en: Type in your API Key. If you need an API key, %(instructions)s
ca: Escriviu la vostra clau API. Si necessiteu una clau API, %(instructions)s

en: press the "Get API Key" link.
ca: premeu l' enllaç "Treta la clau de l' API.".

en: contact the server operator.
ca: contacteu amb l' operador del servidor.

en: Free and Open Source Machine Translation API
ca: API de traducció de la màquina lliure i oberta

en: Free and Open Source Machine Translation API. Self-hosted, offline capable and easy to setup. Run your own API server in just a few minutes.
ca: API de traducció de la màquina lliure i oberta. Auto- màquina, fora de línia capaç de configurar. Executa el vostre servidor API en només uns minuts.

en: translation
ca: traducció

en: Get API Key
ca: Obtén API Clau

en: Set API Key
ca: Estableix l' API Clau

en: Change language
ca: Canvia l' idioma

en: Edit
ca: Edita

en: Toggle dark/light mode
ca: Commuta el mode fosc/ clar

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Translation API
ca: API de traducció

en: Translate Text
ca: Tradueix el text

en: Translate Files
ca: Tradueix fitxers

en: Translate from
ca: Tradueix des de

en: Swap source and target languages
ca: Intercanvia idiomes font i objectiu

en: Translate into
ca: Tradueix dins

en: Text to translate
ca: Text a traduir

en: Delete text
ca: Esborra text

en: Suggest translation
ca: Suggereix traducció

en: Cancel
ca: Cancel· la

en: Send
ca: Envia

en: Supported file formats:
ca: Formats de fitxer acceptats:

en: File
ca: Fitxer

en: Remove file
ca: Elimina fitxer

en: Translate
ca: Tradueix

en: Download
ca: Descarrega

en: Request
ca: Sol· licita

en: Response
ca: Resposta

en: Open Source Machine Translation API
ca: Obre l' API de traducció de la màquina d' origen

en: Self-Hosted. Offline Capable. Easy to Setup.
ca: Ha acabat. Capable fora de línia. Fàcil de configurar.

en: LibreTranslate
ca: Librescue

en: License:
ca: Llicència:

en: Made with %(heart)s by %(contributors)s and powered by %(engine)s
ca: Fet amb %(heart)s per %(contributors)s i alimentat per %(engine)s

en: %(libretranslate)s Contributors
ca: %(libretranslate)s Col· laboradors
